חיפוש

איך משתלבים בהייטק הישראלי?

עם משכורות גבוהות ואתגרים מקצועיים מרובים, לא פלא שאנשים רבים פונים להסבה מקצועית להייטק. הבחירה הזאת יכולה להיות בין הטובות שתעשו בחייכם, אבל רק אם תבחרו בתחום הנכון ובהשתלבות במסלול שיתאים לכם במיוחד. אז איך בעצם משתלבים בהייטק הישראלי? המאמר הבא יספר לכם כל מה שתצטרכו לדעת.

 

שלב ראשון: מצאו קורס מקצועי בתחום

אחת הדרכים הקצרות ביותר להשתלבות בהייטק היא הרשמה לקורס מקצועי. מכללה מעולה להייטק כדוגמת svcollege, תעניק לכם את היסודות החשובים במקצועות כמו פיתוח אפליקציות, בניית אתרים, אבטחת מידע, שיווק דיגיטלי ואפילו פיתוח משחקי מחשב וגיימינג.

שלב ראשון_ מצאו קורס מקצועי בתחום

 

איך לדעת איזה תחום מתאים לכם

ההייטק מציע כיוונים ותחומים רבים לבחור בהם, ולאנשים מבחוץ לפעמים הבחירה יכולה להראות מורכבת ומלאת תהיות. כיום רוב המכללות יציעו לכם ייעוץ לימודים ולרוב גם מבחני כניסה עם שאלון שבנוי לבחון את היכולות הטכניות, היצירתיות והחשיבה הלוגית שלכם.

 

האם בכל המקצועות צריך לדעת קוד?

ההייטק אמנם מציע אתגרים רבים, אבל בניגוד לדעה הרווחת, הוא כבר לא נחלתם של גאוני תכנות בלבד. מקצועות רבים בכלל לא ידרשו מכם לדעת קוד. למשל, אם יש לכם ראש עסקי חריף תוכלו להיות אנשי שיווק דיגיטלי מעולים, ux/ui יתאים מאוד לאנשים עם רקע בעיצוב, וכמובן שבדיקת תוכנה וQA יזה משהו שיכול להתאים לכם מאוד אם יש לכם קצת חוש טכני.

 

הכינו את עצמכם למבחני הכניסה

הכניסה לחברת ההייטק הראשונה שלכם עלולה להיות מורכבת ממה שאתם מכירים. לרוב תידרשו למספר ראיונות כניסה, מבחן מעשי ואפילו מטלת בית. למזלכם, מכללה טובה יודעת את כל הדברים האלו ובמסגרתה יכינו אתכם באופן מושלם עם ניסיון מעשי, תיק עבודות, וידאגו שיהיו לכם היכולות המקיפות שנדרשות למבחני הכניסה האלו.

 

איך לדעת איזה מכללה נכונה לכם?

היום לא מעט קורסים דיגיטליים יגדירו את עצמם כמכללה, אך מכללה זה כל כך הרבה יותר מהקורס עצמו. שיתופי פעולה עם מעסיקים, מיקום פיזי להגיע אליו לשיעורים או תרגול, זה בונוס ענק, וכמובן –  מאגר בוגרים בשטח שמצאו את עצמם בהייטק הם תמיד סימן טוב מאוד למכללה טובה. אז לא לשכוח לעשות את המחקר שלכם ולבדוק אם המכללה שאתם שוקלים ללכת אליה מכסה את כל הקריטריונים.

 

תוכניות התמחות: המקפצה שלכם לניסיון מעשי

אחת הדרכים של מכללה טובה לבנות לכם את הבסיס הטוב ביותר לכניסה להייטק היא התמחות מעשית. בעוד אנשים רבים עלולים לחשוב שמדובר בעבודה חינם, אין הדבר כך. הניסיון המעשי בפרויקטים מעשיים יהווה מקפצת כניסה שימושית במיוחד לכניסה שלכם לעבודה הראשונה.

 

לסיכום

מבחירה של התחום הנכון, קורס מדויק במכללה מעולה, ועד לניסיון מעשי בהתמחות – הדרך להייטק אומנם נשמעת מורכבת, אבל תגלו שאחרי מספר חודשים ספורים, דלתות חדשות נפתחות עבורכם, ותחום קריירה חדש ומאתגר פרוס לפניכם. שיהיה בהצלחה!

תוכניות התמחות_ המקפצה שלכם לניסיון מעשי

אולי תאהבו גם את:

למידה מהירה
למידה מהירה

כמה היינו רוצים להצליח ללמוד כל דבר במהירות וביעילות, אותו משפט במתמטיקה שאף פעם לא הבנו, או אולי הפסוק ששכחנו בבחינה בתנ"ך. היכולת ללמוד היא

קרא עוד »