חיפוש

האם להורים שלנו יש השפעה על איך שהבית שלנו נראה?

לאורך השנים, פסיכולוגים מילאו עמודים על גבי עמודים בתיאורים אשר מנסים להתחקות אחרי אופן ההשפעה של ההורים לגבי אופיו ובחירותיו של האדם. גם בגזרת עיצוב הבית, אין ספק שלהורים שלנו יש השפעה לא מבוטלת על הבחירות העיצוביות שכל אחד ואחת מאיתנו עושה. כיצד אפוא בחירות אלו עשויות לבוא לידי ביטוי? הכתבה הבאה תציג לכם שלוש השפעות פוטנציאליות שיש להורים על האווירה והעיצוב של חללי המגורים של ילדיהם.

 

השפעה ראשונה: הרצון לשחזר את תחושת בית ילדותנו

עבור רבים מאיתנו, בית ילדותנו מעורר זכרונות נעימים אשר גורמים לנו להיזכר בתקופה שהייתה עבורנו פשוטה יותר ומנחמת יותר. מסיבה זאת אין זה מפליא שרבים ישלבו בעיצוב הבית אלמנטים אשר מזכירים להם את נוף ילדותם. בנסיבות אלו כיום ניתן למצוא בשוק מגוון רחב של פריטים המעוצבים בסגנון רטרו, כלומר פריטים חדשים שיוצרו היום בהשראת עיצובים וסגנונות מפעם.

עם זאת יש שיתהו למה להסתפק בחיקוי מודרני שאפשר להשתמש בדבר האמיתי, כלומר למה להסתפק ברטרו כשאפשר להשתמש בוינטג'. את פריטי הוינטג' ניתן למצוא בחנויות יד שנייה לאלו מאיתנו שלא מפחדים ממוצרים משומשים או ללכת למקורות ולקחת מההורים פריטים שאינם בשימוש עוד.

 

השפעה שנייה: עיצוב שונה כאקט של עצמאות

עבור אנשים מסוימים קיים רצון הפוך מהרצון לשחזר את נוף בית ילדותם. אנשים כאלה יטו לעצב בית שונה לחלוטין מהבית שבו הם גדלו, ישתמשו בפלטת צבעים שונה לחלוטין ובסגנון ריהוט אחר לגמרי. כך למשל אדם שגר בבית המעוצב בסגנון כפרי בו שלטו גוונים בהירים ורכים עשוי להימשך לעיצובים תעשייתיים ומודרניים המתאפיינים בצבעוניות עזה ודומיננטית.

 

השפעה שלישית: עניין של חינוך

ההורים עשויים להשפיע לא רק על הסגנון העיצובי של הבית, אלא גם על סוג הרהיטים שנרכוש, התדירות שבה נחליף פריטים שונים בביתנו וסכומי הכסף שנהיה מוכנים להוציא על ריהוט ועיצוב הבית.

כך למשל אדם שחונך על כך שחשוב לחדש ורענן את מראה הבית כל העת עשוי להחליף את הריהט לעיתים קרובות יותר ולרכוש פריטים זולים יותר ובאיכות ירודה יותר. לעומת זאת אדם שחונך להשקיע בסגנון ריהוט קלאסי ולרכוש רהיטים איכותיים אשר ילוו אותו לאורך זמן, יקדיש זמן למציאת חנות רהיטים איכותית אשר תספק לו רהיטים מעוצבים אשר ילווא ותו לאורך שנים.

בין אם אתם מתחברים לסגנון העיצובי של ההורים שלכם ובין אם לא ובין אם אתם מעוניינים לעצב את ביתכם בצורה שתזכיר לכם את הבית שבו גדלתם או שאתם מעוניינים ליצור חלל שונה ככל האפשר, מומלץ להיכנס לאתר הבית של עידה בכתובת הבאה: https://store.ida-home.co.il. בחנות האינטרנטית של הבית של עידה תוכלו לרכוש רהיטים מקסימים במגוון סגנונות באיכות גבוהה ובמחיר משתלם.

 

חלל מעוצב

אולי תאהבו גם את: