הטרדה מינית במסרון – ההגדרה, למי פונים, ואיך מתמודדים

בעבר הטרדות מיניות היו במפגשים פיזיים פנים אל פנים, ונעשו באופן ישיר בלבד. כיום, רוב התקשורת שלנו היא דרך מכשיר הפלאפון הנייד, דרך הודעות ומסרונים במיוחד. על כן, הטרדות מיניות במסרון הפכו לדבר שאינו שכיח בכלל, ולכן אנו נחשפים ליותר ויותר מקרים שכאלו. במאמר הבא נסביר כיצד יש לפעול במקרה בו הוטרדתן מינית במסרון.

הטרדה מינית במסרון הוא דבר שאינו זר לרובנו, נשים חוות הטרדות מיניות על בסיס יום יומי, דרך הרשתות החברתיות, דרך האינטרנט ככלל ודרך מסרונים בפרט. יש לציין, כי הטרדה מינית היא למעשה התנהגות מינית אלימה במיוחד והיא אינה חוקית – מכיוון שהיא אינה מתקבלת או רצויה על ידי הקורבן.

במקרים רבים, נשים חוות הטרדות מיניות, התייחסויות והצעות מיניות בלתי הולמות דרך מסרון, ובמקרים מסוימים ע״י מספר רב של גברים בעת ובעונה אחת. במאמר הבא נסקור יחדיו מהי הטרדה מינית על פי החוק, ומה ניתן לעשות מבחינה משפטית ופלילית במקרה ונפלתן קורבן להטרדה מינית במסרון.

 

הטרדה מינית במסרון – ההגדרה

הטרדות מיניות שקרו בעבר אך ורק במפגשים ישירים פנים אל פנים, או בשיחות טלפוניות. אך כיום, הדרך העיקרית שבעזרתה אנו מתקשרים זה עם זה היא עם מכשיר הסלולרי, לרוב דרך הודעות ומסרונים שאנו שולחים זה לזה. למעשה, העניין יוצר קרקע נוחה לקיום הטרדות מיניות במסרון, ואכן נשים רבות חוות הטרדות מיניות במסרון בקבלת הודעות בעלות אופי מיני שאינו הולם או מכבד אותן.

מסרונים המכילים הודעות בעלות אופי מיני שאינו מתקבל על ידי הצד השני נחשבים להטרדה מינית לכל דבר, שהיא הרי עבירה פלילית חמורה. הטרדות מיניות במסרונים יכולות לקרות גם בעבודה בין קולגות, אנו ממליצים להיכנס ולקרוא מידע נוסף על פגיעה מינית בעבודה.

 

מה ההגדרה להטרדה מינית על פי החוק?

הטרדה מינית יכולה להיחשב במספר דרכים. ראשית, היא יכולה להיות הצעה מינית החוזרת על עצמה מספר פעמים המופנית כלפי מי שאינו מעוניין בהצעה הזו, והבהיר זאת גם בבירור. בנוסף, הטרדה מינית יכולה להיות התייחסות בעלת אופי מיני, שליחת תמונות בעלות אופי מיני באופן ברור, ועוד.

הטרדה מינית היא התבטאות או הצעה בעלת אופי מיני אשר חזרה על עצמה מספר פעמים ונתקלה בסירוב על ידי הצד שקיבל את ההצעות הללו. חשוב לציין כי הטרדה מינית היא עבירה פלילית חמודה מכיוון שהיא פוגעת בכבודו של הקורבן ומבזה אותו, יתרה על כך, אדם אשר נאשם בהטרדה מינית יכול למצוא את עצמו נאלץ להתמודד עם השלכות משפטיות קשות.

במידה והוטרדתן מינית במסרון, אנו מציעים לכן לפנות לעורך דין המתמחה במקרים של הטרדות מיניות, שייעץ לכן וידריך אתכן בתהליך המשפטי המורכב שעומד בפניכן. בנוסף, על מנת לקבל איזשהו יתרון על פני האדם שפגע בכן, אנו מציעים לכן לצלם מסך של המסרון שקיבלתן שישמש כראייה בבית המשפט.

אישה עוברת הטרדה מינית באמצעות מסרון
אישה עוברת הטרדה מינית באמצעות מסרון

אולי תאהבו גם את:

איש דופק
מה נחשב לעברה פלילית

המשפט הפלילי במדינות המתוקנות ובכל זה בישראל, עוסק בהיבטים החוקיים והמשפטיים של היחסים שבין אדם לחברו. תחומי משפט אחרים עשויים להיות משפט אזרחי, דיני משפחה

קרא עוד »
גוף האדם
רשלנות רפואית בצבא

השירות הצבאי נחשב לאחת מנקודות הציון החשובות ביותר בחייהם של בני נוער בישראל, בנים ובנות כאחד. באופן עקרוני, הצבא נחשב לאחד הגופים היותר יעילים, בעיקר

קרא עוד »