חיפוש

הטרדה מינית על ידי בייביסיטר – את מי תובעים?

הטרדה מינית, היא תופעה רווחת, שעלולה לקרות ולתפוס אותנו לא מוכנים ולא ערוכים נפשית, בכל מרחב ובכל מעגל בחיים. הן בעולם העבודה, הלימודים, התחבורה הציבורית, וגם על ידי בייביסיטר ונותני שירות אחרים שמנצלים את הקרבה והמעמד לרעה. הטרדה מינית היא לא משהו שפשוט בכלל להתמודד אתו, ולאחריו – יש מגוון דרכים להשתקם, לשתף ולטפל במצב. בין אם להגיש תביעה, ובין אם פשוט לקבל את העזרה הנפשית והכלים שיעזרו לנו להתגבר על המצב. כדי להיות יותר ערוכים ולהבין מה ניצב בפניכם, לפניכם קצת על הטרדה מינית על ידי בייביסיטר – את מי תובעים?.

 

הטרדה מינית על ידי בייביסיטר – מה עושים?

הטרדה מינית על ידי בייביסיטר היא סיטואציה קשה לעיכול ולהתמודדות, וחשוב להכיר מספר אפשרויות ונתיבי פעולה שניתן לבצע כדי להתגבר ולטפל במצב. לאחר הטרדה מינית, מומלץ לקבל את התמיכה הנפשית והכלים שיעזרו לנו להתמודד, לשתף, להתייעץ עם אנשי מקצוע ולהחזיר לעצמנו את הרוגע והביטחון בעולם.

אפשרות נוספת, היא להתלונן ולהגיש תביעה כנגד מבצע הפגיעה. ייעוץ עם  עורך דין, יכול להכין אותנו ולהעניק לנו את כל המידע הנדרש, לקראת החלטה ונקיטת פעולות. הטרדה מינית עורך דין דורון ויינרייך, יכול לעמוד לצדכם ולהעניק לכם את המידע הנדרש להתמודדות עם ההטרדה המינית.

 

לאחר הטרדה מינית – למי כדאי לפנות והאם ניתן לתבוע?

במקרה של הטרדה מינית, על ידי בייביסיטר או על ידי כל גורם בחייכם, ישנם שני גורמים מרכזיים שיכולים לעזור לכם. ראשית פנייה לגורמי תמיכה נפשיים, שיתנו לכם כלים להתמודדות, ושנית פנייה לעורך דין, שיעזור לכם לנקוט פעולות כנגד הפוגע, במידה ובזה אתם מעוניינים:

 

פנייה לעורך דין ונקיטת צעדים משפטיים

במקרה של הטרדה מינית, פתוחה בפניכם האופציה להתלונן, ולתבוע את הפוגע. בעזרת עדויות שונות ומתן עדות שלכם, המשטרה ועורכי הדין יעמדו לצדכם וינקטו בצעדים משפטיים כנגד הפוגע. מדובר באופציה שפתוחה בפניכם במידה ואתם מעוניינים לבצע אותה, וכי להבין יותר – אפשר לקבוע פגישה ראשונית אצל עורך דין, שיעניק לכם את המידע ויסביר מה צפוי לכם במידה ותבחרו לתבוע. הטרדות מיניות, הן תופעה נפוצה ורווחת לצערנו, אך בגלל הנפוצות שלה ישנם תקדימים ודינים רבים, שיגנו עליכם ויעזרו לכם להשיג את הצדק המגיע לכם, ולהעניש את התוקף המיני בהתאם לחוק.

 

פנייה לפסיכולוג, עובד סוציאלי או עמותות

מגוון גורמים מציעים תמיכה נפשית ועזרה בהתמודדות נפשית ופרקטית עם הטרדות מיניות. עמותות שונות וחינמיות, מפעילות קווים אנונימיים 24 שעות ביממה, שנותנים קשב, מענה וכלים לאנשים שחוו פגיעות מיניות והטרדות. מעבר לכך, פסיכולוגיים ועובדים סוציאליים שונים, מתמחים גם כן במתן העזרה הנדרשת, התמיכה והטיפול החם. חשוב שלא תהיו לבד בתוך זה, לשתף ולקבל עצות מקצועיות, יעזרו בשיקום ובקימה מההטרדה המינית.

בייביסיטר

אולי תאהבו גם את: