חיפוש

טכנולוגיה ישנה

בואו נחשוב על זה לשנייה, אתם מכירים הרבה מקומות בעולם שחיים בו זמנית בעבר ובעתיד? מקומות שמצליחים לשלב בין שני דברים הללו בהווה, בצורה שלכל זה יהיה הגיון כלשהו? בהתחלה תחשבו על מדינות אירופאיות, פריז לא מתאימה לתיאור, גם לונדון לא, אולי עיר כלשהי בבלגיה? לא, זה גם לא מתאים כל כך להגדרה.

ואז אולי תקפצו למקומות אחרים, מרוקחים יותר אבל גם שם לא תמצאו תשובה לשאלה. ואז לפתע תראו את זה בבירור, כאילו כל הזמן ידעתם מה התשובה, אבל איכשהו רק עכשיו הצלחתם לנסח אותה.

התשובה היא תאילנד ואם לדייק עוד יותר אז התשובה היא בנגקוק. עיר שחיה בעבר, הודות לבתי מקדש הרבים שלה, ארמון המלך, השווקים הצפים ואוכל מסורתי. עיר שחייה בעתיד, הודות לגורדי השחקים שלה, תצפיות עוצרות נשימה, ברים ומסעדות מושקעות ופלאי טכנולוגיה שלא ציפינו בכלל לפגוש כאן.

אז בין אם אתם נוסעים בעלי וותק רב בתאילנד, לבין אם אתם רק עכשיו מתחיל את ההכרות שלכם עם בנגקוק – אנחנו כאן לספר לכם מה המקומות שאתם לא מפספסים רגע שנוחתים ביעד.

 

אל העבר

על מנת להכיר את ההווה של העיר, יש צורך להכיר קודם כל את העבר. בנגקוק, שבכלל לא קרויה בנגקוק (את השם המאוד ארוך שלה אנחנו אפילו לא מנסים לכתוב לכם). היא החלה את הסיפור שלה מהיותה עיר נמל קטנה ועבר זמן רב עד שהמלך החליט להפוך אותה מהכפר שהיא הייתה, לעיר בירה של המדינה.

 

שנכיר?

בניגוד גמור לציפייה, שנשלח אותכם הישר אל ארמון המלך או אל בתי מקדש הרבים שיש פה, אנחנו דווקא בוחרים להמליץ לכם להתחיל את ההיכרות עם בנגקוק בצורה ימית – בהפלגה לאורך התעלות שלה, שלא היו מביישות אפילו את ונציה. ישנם כמה כיווני הפלגה וכל אחד מהם ייקח אותכם אל בנגקוק אחרת – כדאי לחקור את כל הכיוונים.

בנוסף, אם אנחנו רוצים לשקוע אל העבר של בנגקוק, נספר לכם שיש פה שוק של קמעות – כאלה שנועדו לכל מקרה בחיים. זקוקים לבריאות? להצלחה? לזיווג? אתם במקום הנכון. התאים מאמינים שאדם צריך להרגיש את הקמע שנועד לו, לכן נהוג להעביר זמן רב בחיפוש שכזה.

 

המלך והארמון שלו

כמה שניסינו לדחות את הרגע הזה, עדיין אין לכם ברירה חוץ מלבקר בארמון המלך. מהסיבה הפשוטה שעל מנת להתחיל להבין את התרבות והמנטליות המקומיים – ביקור הוא מאסט. מדובר במבנה מפואר, שבשטחו נמצאת ספרייה מלכותית, פגודות ושני בתי מקדש מפורסמים  – Wat Pho ו – Wat Arun. דבר מרהיב נוסף שמחכה פה, זה פסל בודהה יקר במיוחד – העשוי מאבן האזמרגד.

 

עוד קצת בתי מקדש

כמובן שלא ציפיתם שנעצור כאן, אחרי ששלחנו אותכם לבקר רק בשני בתי מקדש. אנחנו ממליצים לכם לבקר בלפחות עוד אחת – Wat Saket – המקום שבו שמור חלק מהאפר של בודהה. בית המקדש ניצב על הר ואליו מובילות מדרגות (קצת יותר מ -300 במספר). הנוף שתגלו כאשר תגיעו לפסגה, לחלוטין שווה את המאמץ.

 

מנוחת הגיבורים

שנייה לפני שתעשו את הקפיצה אל העתיד של בנגקוק, כדאי שתעשו עצירה שתאזן את החוויה. המקום האידיאלי לאותה המנוחה זהו פארק לומפיני – פארק ענק, שנמצא במרכז העיר, שבא להגיד לנו שהייד פארק הלונדוני וסנטרל פארק הניו יורקי, הם לא מקומות המרשימים היחידים שקיימים. לעצור ולנוח או להתיישב ולהתבונן בנעשה מסביב – הבחירה היא לחלוטין שלכם.

 

אל העתיד

רובע ה – Bang Rak הוא הפורטל שלנו אל העתיד של בנגקוק. המקום מלא בבתי קפה ומסעדות, State Tower שהוא אחד מגורדי שחקים המוכרים של העיר. המקום חיי מסביב לשעון ובכל שעה ביממה, תוכלו להסתכל על בנגקוק מזווית מעט שונה. אם כבר נגענו בגורדי שחקים, נזכיר גם את Baiyoke Sky – עם התצפית המדהימה שמחכה לכם בקומה העליונה. עוצר נשימה, תרתי משמע.

 

דגשים מסכמים

אם לשנייה נתנתק מהעניין של עבר ועתיד, נמליץ לבקר בצ'יינטאון בנוסח תאילנד, הצבעוני והאקזוטי ולא לדלג על קיוסקים שמוכרים אוכל רחוב –  אוכל שהוא טעים ואותנטי באמת. וזו, רק טעימה קטנה מכל מה שמחכה לכם אם תחליטו שמה שהכי מעניין אותכם זה ההווה.

תיירות

אולי תאהבו גם את: