חיפוש

האם נהוג לתת מקדמה לשיפוצניק

עריכת שיפוצים בדירה כרוכה בעלויות גבוהות, העשויות להשתנות בהתאם לסוג השיפוצים וההיקפים שלהם. עם זאת, אחת הבעיות הנפוצות ביותר בתחום כרוכה בעובדה שלעיתים מזומנות השיפוצים נתקעים כאשר השיפוצניק לא עומד בזמנים ומבצע את העבודה בצורה איטית ולעיתים רשלנית. מהי הדרך הטובה ביותר לבחור שיפוצניק איכותי? האם נהוג לתת מקדמה לשיפוצניק? כיצד ניתן לחלק את התשלומים באופן שיגרום לו לסיים את העבודה בהקדם האפשרי? מי שמתכנן שיפוצים בבית, חייב לקרוא את המשך המאמר.

מקדמה לשיפוצניק

כיצד לבחור שיפוצניק איכותי

מדורי הנדל"ן בעיתונות הכתובה ואתרי האינטרנט השונים העוסקים בנדל"ן על היבטיו השונים, מלאים בכתבות העוסקות בתוצאות הקשות שחוו בעלי בתים, דירות ונכסי נדל"ן אחרים אשר בחרו שיפוצניקים בעייתיים. בחלק ניכר מהמקרים, מדובר בבעלי מקצוע שהתמהמהו בסיום העבודה. בחלק מהמקרים מדובר בעבודה רשלנית ואילו בחלק אחר מדובר בעוקץ של ממש – שיפוצניקים שברחו עם המקדמות שקבלו על מנת להתחיל את העבודה. כיון שכך, חשוב לדעת כיצד לבחור שיפוצניק שאכן יבצע את העבודה.

בחירת שיפוצניק לשפץ את הדירה איכותי ראוי שתתחיל בראש וראשונה אצל החברים והמכרים, שמכירים שיפוצניק ספציפי וממליצים עליו. המלצה אמיתית היא בדרך כלל תוצאה של ניסיון חיובי. בהמשך, בין אם מדובר בשיפוצניק מומלץ ובין אם בבחירה אקראית, חשוב לבדוק האם יש פרסומים שליליים בהקשר לשיפוצניק הנבחר ואם כן – מה ההיקפים שלהם. כיון שכולם כותבים הכל ברשת, הרי שהעדר ביקורות שליליות עשוי לרמז על כך שאכן מדובר בשיפוצניק איכותי. בנוסף לאמור לעיל, חשוב לבקש מהשיפוצניק מספרי טלפון של ממליצים, וכן פרויקטים שהוא ביצע בהצלחה. אם ישנם כאלה, ההמלצה החד משמעית היא ללכת ולבדוק אותם.

בנוסף, ולא פחות חשוב, כדאי לבדוק האם השיפוצניק שנבחר רשום בפנקס הקבלנים אצל רשם הקבלנים במשרד הבינוי והשיכון. אמנם שיפוצניקים לא חייבים עדיין להירשם, אבל אם שיפוצניק רשום שם, חזקה עליו שעמד בדרישות הקפדניות של משרד הבינוי והשיכון. הדרישות הללו נוגעות לרמה המקצועית של בעל המקצוע מצד אחד, ולמידת היכולת שלו לנהל פרויקטים נדל"ניים שונים ומידת היציבות הפיננסית שלו מצד שני.

 

חתימת חוזה ומתן מקדמה לשיפוצניק

גם אחרי שהשיפוצניק שנבחר נבדק, חשוב מאד שלא להעביר לידיו שום סכום כסף לפני שחותמים על חוזה עבודה מסודר. כיום, בשנת 2019, עברו הימים של לחיצת יד ואמונה. חשוב לחתום על חוזה עבודה מסודר, שיקבע את הזכויות של שני הצדדים. חוזה חתום מחייב את בעל המקצוע בתשלום פיצויים, עקב אי עמידה בהבטחה. מנגד, ישלמו בעלי הנכס פיצויים אם יחליטו שלא לבצע את השיפוצים לבסוף. את המשך התשלומים אפשר לחלק לפי ההספק ובהתאם להתקדמות המסודרת של השיפוצים. במקרים מסוימים ירכשו בעלי הנכס את חומרי הגלם המיועדים לשיפוצים, במקום תשלומי המקדמה. כך, כל מה שנשאר לשיפוצניק הוא ביצוע העבודה בפועל. בחירה נכונה ומושכלת של בעל המקצוע, חתימת חוזה מחייב וחלוקת התשלומים על פי התקדמות השיפוצים, הם שלושה אמצעים מעשיים חשובים לבחירת השיפוצניק הנכון ביותר עבורכם.

מחפשים טיפים להובלות בזול ועם המלצות? – לחצו פה וקבלו את הטיפים שלנו.

אולי תאהבו גם את:

הדברה לעסקים – איך זה הולך?

בקרוב צפויה להתחיל תקופת המזיקים. זו התקופה שבה כל היתושים, הזבובים, הנמלים והמכרסמים למיניהם יוצאים ממקומות המסתור שלהם ומגיעים אל העסק שלך ללא הפסק. אם

קרא עוד »