חיפוש

4 פרטים חשובים שלא ידעתם על גמלת ילד נכה

גמלת ילד נכה היא אחת מגמלאות הביטוח הלאומי המיועדות לילדים עם מוגבלויות. מדובר בגמלה אשר מיועדת באופן ספציפי לילדים נכים ומטרתה לסייע להוריהם בטיפול בילדיהם וכן בעבור אובדן ההכנסות הכרוך בטיפול בילד נכה. במקרים רבים ישנם הורים שנמנעים מלפנות לביטוח הלאומי מטעמים שונים, בין אם קושי להתמודד מול מערכות ביורוקרטיות מסורבלות ובין אם מפני שהם מבקשים להימנע מהתיוג החברתי הכרוך בקבלת הגמלה.

 

סטיגמה? נחלת העבר

בעבר קבלת זכויות חברתיות היו כרוכות בסטיגמה חברתית. התיוג כנכה, הן של אדם מבוגר והן של ילד, היוו גורם מעכב בנקיטת פעולות למיצוי זכויות. עם זאת, כיום מצב זה חלף מן העולם. אין מדובר עוד בקצבאות הניתנות רק למי שמצויים בשולי החברה, אלא באנשים שונים ומגוונים אשר חלקם נמצאים במרכז החברה בכלל התחומים. בנוסף, התפיסה היא כבר איננה עוד של בקשה של פושטי יד אלא של אנשים הגונים הדורשים את זכויותיהם כדין. דוגמא לכך היא ששמו של המשרד האחראי על כך שונה מ"משרד הסעד" ל"משרד הרווחה והשירותים החברתיים".

 

סיוע כספי משמעותי

יש כאלו הסבורים כי הסכומים המשולמים על ידי הביטוח הלאומי הם נמוכים ולא מצדיקים את הטרחה הכרוכה במיצוי הזכויות. עם זאת, גם זוהי אמירה המבוססת על העבר ולא על היום. ראשית, הזכאות לקצבת ילד נכה מתחילה כבר ברגע הלידה ונמשכת עד גיל 18. מדובר בתקופה ארוכה וממושכת במהלכה ניתן לקבל סיוע כספי משמעותי. הסיוע הניתן במסגרת קצבת ילד נכה נע בין כ-1300 ₪ בחודש ועד כ-4,800 ₪ בחודש, בכפוף לאופי המגבלה וחומרתה. במצטבר, הסכומים נעים בין 280,000 ₪ ועד ל- 1,000,000 ₪!.

 

קבלת זכויות נוספות

קבלת זכאות לקצבת ילד נכה אינה מזכה רק בקבלת הקצבה החודשית אלא גם יוצרת זכות לקבלת הטבות נוספות רבות ומגוונות. רשויות רבות מכירות בצורך לסייע להורים וילדים עם מוגבלויות ומעניקות הטבות שונות דוגמת הקלות בארנונה, הקלות במים, סיוע ברכישת רכב, הנחות בקופות החולים ועוד.

 

ההליך מורכב? לא עוד

בנוסף, בעבר היו רבים שנמנעו מלממש את זכויותיהם בשל החשש מהתמודדות עם המערכת הביורוקרטית, הקרה והנוקשה של הביטוח הלאומי. אף על פי כן, כיום אין עוד צורך להתמודד לבד מול אותן המערכות. ניתן למצוא סיוע באתר ובו מידע רלוונטי על גמלת ילד נכה.

תוכלו למצוא את כל המידע הדרוש לשם כניסה להליך מיצוי הזכויות מול רשויות המדינה – מה הן הזכויות הקיימות, מה הם התנאים לקבלתן, מה ההליך למימושן ועוד. בנוסף, תוכלו למצוא סיוע ויד מכוונת לפעולות הדרושות לשם מיצוי הזכויות, מה שיסייע להקל מאוד על ההליך מיצוי הזכויות. ההליך המורכב למיצוי הזכויות כבר איננו מורכב כל כך ואין כל סיבה לוותר על זכויותיכם.

אולי תאהבו גם את:

רופא שיניים מסתכל בתוך פה של אישה בהריון
טיפול שורש בהריון

טיפולי שורש נגרמים בדרך כלל בעקבות מחלות זיהומיות או בשל חוסר שמירה על ניקיון והיגיינת השיניים. על כן, כאשר מתעוררת איזושהי בעיה בשורש השן, יש

קרא עוד »
לחץ וחרדות – קשר ישיר

לחץ וחרדות הינם מושגים שכולנו מכירים מהחיים שלנו. חלקנו חווים לחץ או חרדה סביב אירוע מסוים או כתופעה שגרתית שאנחנו מתמודדים איתה. ובכן, חשוב להבין

קרא עוד »